Systemy inteligentnego ogrzewania stają się coraz bardziej efektywne, a także coraz lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Zaawansowane systemy oparte na automatyzacji, a także na sztucznej inteligencji, umożliwiają optymalne dostosowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach z uwzględnieniem naszych preferencji oraz warunków zewnętrznych. To wpływa nie tylko na naszą wygodę, lecz również przekłada się na realne korzyści finansowe w budżecie domowym. Warto zatem zastanowić się, jakie możliwości oferuje dzisiejsza technologia, aby cieszyć się domowym ciepłem w inteligentny i ekonomiczny sposób.
System inteligentnego ogrzewania a korzyści dla użytkowników:
- Zdalne sterowanie: dzięki inteligentnemu sterowaniu użytkownicy mają pełną kontrolę nad temperaturą w budynku, nawet jeśli są poza domem. Zdalne sterowanie pozwala też uniknąć marnotrawienia energii poprzez dostosowanie ustawień w zależności od zmieniających się w ciągu dnia warunków zewnętrznych czy harmonogramu domowników.
- Pełna automatyzacja: system zapewnia optymalną temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach bez potrzeby ingerencji człowieka. Automatycznie dostosowuje się do zmieniających warunków pogodowych i zapewnia w ten sposób komfort termiczny.
- Kontrola poziomu zużycia energii: inteligentny system sterowania umożliwia monitorowanie i kontrolowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym. Dodatkowo dostosowuje swoje parametry w celu minimalizacji zużycia energii.
- Kontrola miesięcznych rachunków: system umożliwia śledzenie zużycia energii w poszczególnych okresach, gwarantując dostęp do szczegółowych danych. Dzięki temu pomaga znaleźć obszary potencjalnych oszczędności.
- Kontrola śladu węglowego oraz dbałość o środowisko: odpowiednie zarządzenie zużyciem energii przekłada się nie tylko na niższe rachunki, ale także na redukcję emisji gazów cieplarnianych.
- Integracja systemu: w ramach jednego systemu mogą współdziałać ze sobą ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.
Automatyczny system grzewczy, który jest integralną częścią inteligentnego ogrzewania, ma zauważalny wpływ na środowisko. Każda kolejna jednostka korzystająca z tego rozwiązania przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego. Precyzyjne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach lub strefach pomieszczeń eliminuje niepotrzebne zużycie energii. Systemy te umożliwiają integrację z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak panele słoneczne lub panele fotowoltaiczne, co wspiera i redukuje zależność od konwencjonalnych źródeł energii, np. węgla.
Inteligentny dom – możliwe rozwiązania od marki Saunier Duval
Regulator pokojowy MiSet SRT 380 to idealne rozwiązanie, aby zoptymalizować ogrzewanie oraz zmniejszyć koszty za energię. Występuje w dwóch wersjach jako regulator pokojowy, przewodowy MiSet SRT 380 oraz w wersji radiowej, bezprzewodowej jako MiSet SRT 380(f). Posiada wbudowany czujnik temperatury wewnętrznej, a montaż dodatkowego czujnika zewnętrznego zmienia termostat MiSet w prosty sterownik systemowy. Może on regulować temperaturę w pomieszczeniu zależnie od temperatury na zewnątrz.
Termostat pokojowy MiSet można zamontować w instalacjach z kotłami Saunier Duval produkowanymi od 2013 roku, zatem nie trzeba się martwić wymianą starego kotła na nowy. Urządzenie jest komfortowe i intuicyjne. Wystarczy kilka kroków, aby w asystencie personalizacji termostatu MiSet ustawić instalację ogrzewania według indywidualnych potrzeb. Przykładowo, na wyświetlaczu regulatora pojawiają się proste pytania dotyczące wymaganej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki temu można wprowadzić swoją własną definicję komfortu. Objaśnienia wszystkich elementów służących do sterowania pomogą zrozumieć istotne funkcje nowego termostatu.
Czy może być jeszcze prościej? Tak, a to dzięki modułowi komunikacji internetowej MiGo Link. Dla wyposażonych w eBUS kotłów marki Saunier Duval moduł MiGo Link oferuje funkcjonalność internetowego regulatora pogodowego sterującego jednym obiegiem grzewczym (bez zaworu mieszającego) i pracą zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dane o warunkach pogodowych mogą być ściągane z internetu lub pobierane z czujnika temperatury zewnętrznej. W przypadku gdy w systemie podłączony jest regulator MiSet SRT 380(f) lub MiPro Sense SRC 720(f) przejmuje on funkcje regulacyjne, a działanie MiGo Link ogranicza się do funkcji modułu internetowego. MiGo Link to nie tylko aplikacja, dzięki której sterowanie ogrzewaniem jest wygodniejsze. To też inteligentny ekosystem, który stale się poprawia i rozszerza. Częste aktualizacje dodają więcej przydatnych funkcji.
W dzisiejszych czasach, kiedy oszczędność energii i pieniędzy jest priorytetem, inteligentne ogrzewanie to nie luksus, ale mądry i odpowiedzialny wybór dla domów i budynków.
Więcej informacji o inteligentnym ogrzewaniu znajdziesz na stronie: www.saunierduval.pl/dla-uzytkownikow/porady/migo-link-komunikacja-internetowa.