Budowa sieci szerokopasmowych w Polsce jest jednym z kluczowych wyzwań, jakie stoją w obliczu budowy gospodarki opartej na wiedzy. W tym zakresie lista barier, zarówno finansowych, organizacyjnych, jak i prawnych jest długa.
Na temat najlepszych rozwiązań i możliwości dyskutować będą paneliści i uczestnicy ósmej edycji konferencji Sieci Szerokopasmowe, która odbędzie się 31 marca 2016 r. w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem jest MM Conferences S.A.
Powszechny dostęp do szybkiego Internetu we współczesnym świecie staje się jedną z najważniejszych przewag konkurencyjnych gospodarek i sposobem zapewnienia długofalowego wzrostu gospodarczego. Wspomniana budowa sieci szerokopasmowych jest podstawą do dalszej informatyzacji regionów i jednym z elementów ich zrównoważonego rozwoju. Dlatego też przedstawiciele administracji publicznej oraz największych firm dostarczających rozwiązania dla branży spotykają się cyklicznie w jednym miejscu, by nie tylko nawiązać wzajemne kontakty i współpracę, ale również zaproponować zmiany, które usprawnią proces budowy powszechnego dostępu do szybkiego Internetu.
– Trudno przecenić znaczenie konferencji dla dialogu pomiędzy nowymi władzami a środowiskiem telekomunikacyjnym. To również świetnie miejsce do podsumowania tego, co udało nam się zrobić wykorzystując środki unijne z poprzedniej perspektywy – mówi Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.
Efektem spotkania będą rekomendacje przedstawiane najwyższym władzom w Polsce, zawierające propozycje zmian legislacyjnych, mających na celu usprawnienie procesów wdrażania i realizacji inwestycji.
Nad poziomem merytorycznym czuwa Rada Programowa i Rada Ekspercka Wydarzenia, działające pod przewodnictwem Prezesa Piotra Muszyńskiego (Orange Polska), w której skład wchodzą m.in.:
- Anna Streżyńska (Minister Cyfryzacji)
- Magdalena Gaj (Prezes UKE)
- Przemysław Kurczewski (EmiTel)
- Andrzej Dulka (Alcatel-Lucent)
- Jacek Niewęgłowski (P4)
- Adam Sawicki (T-Mobile)